Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2016/2017‎ > ‎

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO ŚWIĘTA BIBLIOTEK SZKOLNYCH W NASZEJ SZKOLE

opublikowane: 7 lis 2016, 07:26 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 26 wrz 2017, 07:22 ]

MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Ostatni tydzień października był szczególny w naszej bibliotece. Świętowaliśmy bowiem mały jubileusz - po raz dziesiąty obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka przyjmowała życzenia i tętniła życiem, a dla wszystkich uczniów zostało przygotowanych wiele atrakcji. Tradycyjnie zorganizowaliśmy konkurs na najciekawsze i najbardziej oryginalne hasło zachęcające do czytania oraz konkurs na laurkę z życzeniami dla biblioteki. Wszystkie teksty zostały wyeksponowane na specjalnej wystawce, dostępnej dla wszystkich czytelników. Ponadto każda osoba odwiedzająca bibliotekę mogła obejrzeć: - gazetkę w jesiennym nastroju z hasłem święta, - gazetkę ze „złotymi myślami” o książkach, - wystawkę laurek, - wystawkę książek, które warto przeczytać, - wystawkę najstarszych książek w naszej bibliotece, - okolicznościową gazetkę ścienną poświęconą bibliotece, bibliotekarce i czytaniu, - wystawkę haseł promujących czytelnictwo. Twórczość własna uczniów okazała się bardzo ciekawa. Wśród najmłodszych na wyróżnienie zasłużyli: Jakub Bielski, Dominik Drozdowski, Anita Jacewicz, Norbert Chlastawa, Alicja Woźnica, Alicja Mrowiec, Oliwia Urbaniak, Marika Nowak, Joanna Fiebich, Anna Makrocka, Kacper Podgórski, Radek Kwarciński. Natomiast w klasach IV-VI wyróżnieni zostali: Karolina Krawczak, Karolina Szalkowska, Piotr Drozdowski, Jakub Sławiński, Bartosz Dwojny, Weronika Biedrzyńska, Fabian Remiszewski, Ewelina Czopek, Piotr Bartkowiak, Wiktor Domagała. Atrakcją naszego święta było spotkanie z cyklu „okolicznościowych spotkań z książką”. Najmłodsi czytelnicy wzięli udział w konkursie „Sówka - mądra główka”. Po zaciętej, ale wyrównanej walce tytuł mistrza w klasie II otrzymała Karolina Miskis, a kl.III - Szymon Korytko. Natomiast w konkursie „Omnibus książkowy” tytuł omnibusa klasy otrzymał Wiktor Domagała – ucz. kl.VI, Konrad Kowalski – ucz. kl.V oraz Jakub Szymusiak – ucz. kl.IV. Nie zabrakło gromkich braw, drobnych upominków, słodyczy, a przede wszystkim satysfakcji. Gratulujemy laureatom, życząc nieustającego zapału do czytania i zapraszamy do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się w styczniu 2017 r. W ramach promowania biblioteki i czytelnictwa odbyły się również spotkania z uczniami klasy II, podczas których realizowaliśmy projekt „Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie”. Natomiast trzecioklasiści wzięli udział w spotkaniach poświęconych wielkiemu kompozytorowi. Czytaliśmy książkę pt. „Opowieści o Fryderyku Chopinie”. Podczas zajęć rozwiązywaliśmy również zagadki, krzyżówki, wypełnialiśmy karty pracy, bawiliśmy się, a nawet tańczyliśmy. Impreza cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów, co pozwalało na skuteczne propagowanie działalności naszej biblioteki szkolnej, która jest otwarta i przyjazna dzieciom.