Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2016/2017‎ > ‎

Obchody Dnia Ziemi

opublikowane: 24 kwi 2017, 11:01 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 26 wrz 2017, 07:23 ]

21 kwietnia 2017r. uczniowie klas IV-VI pod opieką nauczyciela przyrody oraz wychowawców udali się na wycieczkę edukacyjną do stanicy myśliwskiej „Borówka” w Nowej Wiosce. Wyjazd został zorganizowany w ramach obchodów „Dnia Ziemi”, corocznej akcji, której celem jest promowanie ekologicznych zachowań w społeczeństwie. Tegoroczny wyjazd wpisał się idealnie w hasło akcji: „W kierunku natury”. Żywą lekcję przyrody w stanicy myśliwskiej przeprowadziła nadleśniczy pani Barbara Chrystman - Kurzawa. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest dla nas Ziemia i świadome podejmowanie różnych działań na rzecz ochrony środowiska. Pani Basia opowiedziała nam o roślinach spotykanych w lesie, o życiu zwierząt i zależnościach występujących w ekosystemie leśnym. Mieliśmy okazję na żywo zobaczyć, jak żyją hodowane w stanicy daniele i muflony. Młodsi uczniowie z klas I - III zajęli się wykonaniem listów do Ziemi, a także odbyły się zajęcia o tematyce ekologicznej.