Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2016/2017‎ > ‎

Lekcja pokazowa przyrody w klasie IV

opublikowane: 26 paź 2016, 06:14 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 26 wrz 2017, 07:25 ]
 24 października 2016

W klasie IV  została dziś zorganizowana lekcja pokazowa z udziałem pszczelarza. Uczniowie  mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca pszczół w ulu na własne oczy. Na zaproszenie nauczycielki przyrody p. Weroniki Szczepaniak, gościł pszczelarz i pasjonat pszczelarstwa p. Bogumił Sikorski. Dzieci dowiedziały się jak pszczoły zbierają nektar, z którego wytwarzają miód. Pan pszczelarz przedstawił nam wiele ciekawostek z życia pszczół. Terminy takie, jak królowa, truteń i robotnica nie są już czymś obcym. Kiedy pszczoły żądlą? Ile miodu przez całe swoje życie wytworzy pszczoła ? - te i inne pytania nie są już niewiadomą dla dzieci z klasy IV. Podsumowaniem zajęć był słodki poczęstunek miodem z pasieki pszczelarza.