Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2016/2017‎ > ‎

Książka przyjacielem dzieci

opublikowane: 11 kwi 2017, 07:08 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 26 wrz 2017, 07:25 ]
11 kwietnia 2017r.

Panie bibliotekarki z Biblioteki Miejskiej w Górze - Barbara Siekanowicz i Jolanta Mikłosz, odwiedziły dziś uczniów z kl. I-III. Lekcja biblioteczna odbyła się pod hasłem "Książka przyjacielem dzieci" i nawiązywała do Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Uczniowie zostali zapoznani z warunkami jakie należy spełniać podczas zapisania się do Biblioteki Miejskiej oraz z zasadami korzystania z księgozbioru bibliotecznego, a także jak zbudowana jest książka i w jaki sposób powstaje. Dzieci dodatkowo rozwiązywały zagadki świąteczne i krzyżówkę z bajkowymi hasłami. Na koniec każdy dostał do obejrzenia niezwykle ciekawe pozycje książkowe ze zbiorów Oddziału Dziecięcego w Górze.