Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2016/2017‎ > ‎

Dzień św. Patryka

opublikowane: 19 mar 2017, 08:52 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 26 wrz 2017, 07:31 ]
17 marca 2017r.

W dniu 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka. Większość uczniów przyszła do szkoły ubrana w barwach irlandzkich, głównie w kolorze zielonym. Samorząd Uczniowski podczas przerw wręczał uczniom koniczynki, a osobom ubranym na zielono również słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Irlandii, jej symbolach oraz patronie podczas zajęć j. angielskiego oraz czytając przygotowaną wcześniej gazetkę tematyczną. Klasy młodsze (0-III) wykonały piękne prace plastyczne, prezentujące postać Leprechauna (skrzata leśnego), natomiast kl. IV-VI brały udział w quizie wiedzy o Irlandii i św. Patryku. W dniu tym został również rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze i najbardziej pomysłowe nakrycie głowy związane z Dniem św. Patryka. Zanim komisja ogłosiła wyniki, uczniowie, którzy przygotowali czapki zaprezentowali je podczas krótkiej parady. Wszystkie czapki były naprawdę piękne, ale komisji udało się wyłonić zwycięzców: miejsce I- Ewa Eckhardt kl. I, miejsce II- Karolina Miskis kl. II i miejsce III- Bartosz Dwojny kl. V. Komisja postanowiła również wyróżnić 6 prac, które należały do: Grupa Jeżyki, Wiktoria Michalska kl. I, Szymon Korytko kl. III, Karolina Szalkowska kl. IV, Aleksandra Remiszewska kl. V, Ewelina Czopek kl. VI. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co jeszcze raz bardzo dziękujemy.