Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2016/2017‎ > ‎

Dzień Dziecka, Festyn Zdrowia i Dzień Sportu Szkolnego

opublikowane: 1 cze 2017, 09:11 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 26 wrz 2017, 07:32 ]
1 czerwca 2017r.

Wszystkim dzieciom życzymy, aby każdego dnia spotkało Was coś zaskakującego. Powinno to być coś, co wprawi Was w zadumę. Nie tylko wielkie sprawy wywołują zdumienie i zachwyt, najczęściej wystarczą małe, powszednie rzeczy i wydarzenia: taniec motyla, rozkwitający pączek, śpiew słowika nad polami. Tych małych, codziennych odkryć serdecznie Wam życzymy.

Dziś w naszej szkole wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Daj szansę” zorganizowane zostały obchody Dnia Dziecka i Sportu Szkolnego połączone z Festynem Zdrowia. Impreza była organizowana w placówce po raz kolejny i jak zwykle cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów i rodziców, którzy również włączyli się w organizację tego dnia.
W imprezie udział wzięła Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Gminy w Górze - Izabela Baranowska. Burmistrz Góry podziękowała za aktywność sportową i działania prozdrowotne. Z okazji zbliżających się wakacji życzyła pomyślnego zakończenia roku szkolnego, dobrych ocen, a w związku z Międzynarodowym Dniem Dziecka obdarowała dzieci cukierkami. Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, zdrowe nawyki żywieniowe oraz czynne uprawianie sportu. Proponowane  atrakcje miały zachęcić wszystkich do podejmowania aktywności fizycznej i zainteresowania najmłodszych zdrowym stylem życia. W ramach dzisiejszej imprezy uczniowie klas I - III przygotowali montaż słowno - muzyczny na temat zdrowia, dzieci brały udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez p. Mariusza Gustawa, w zajęciach plastycznych pod hasłem "Plakat z ulubioną dyscypliną sportową", w warsztatach kulinarnych pilotowanych przez p. Weronikę Szczepaniak oraz grach i zabawach. Każdy mógł zjeść kiełbaskę z grilla, gotowaną kukurydzę oraz owocowe desery. Dzień był pełny wrażeń i spełnił oczekiwania wszystkich uczestników. Dziękujemy Radzie Rodziców za uatrakcyjnienie naszej imprezy poprzez wsparcie finansowe oraz sprowadzenie dmuchanego pałacu do dyspozycji naszych uczniów.