Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2015/2016‎ > ‎

Wycieczka klasy III do Boszkowa - Kraina Smaków

opublikowane: 16 cze 2016, 10:06 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]
15 czerwca 2016r.

Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią p. Joanną Dec i p. Joanną Spieć oraz rodzicami wybrali się na ostatnią wspólną wycieczkę do Boszkowa. Odwiedzili Krainę smaków, gdzie uczestniczyli w imprezie edukacyjno - muzycznej. Dzieci brały udział w warsztatach kulinarnych, poznawały tajniki produkcji pizzy, od mieszania ciasta poprzez formowanie i dobieranie składników do gotowego produktu w postaci upieczonej pizzy. Dzieci zamieniły się w kucharzy, otrzymały czepki, fartuchy i wałki do ciasta, własnoręcznie formowały ciasto i wybierały składniki, które mają znajdować się na ich pizzy. Ponadto komponowały desery lodowe dobierając ulubione dodatki. Przerywnikami były tańce i zabawy przy muzyce oraz szaleństwo w małpim gaju. Na koniec dzieciaki otrzymały dyplomy uczestnictwa w warsztatach. Następnym punktem wycieczki była zabawa i odpoczynek na brzegu jeziora dzięki sprzyjającej pogodzie. Wszyscy zadowoleni i zrelaksowani wrócili do szkoły.