Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2015/2016‎ > ‎

Widoczny, bardziej bezpieczny - akcja KRUS

opublikowane: 29 lut 2016, 11:30 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

19 listopada 2015r.

Dziś odbyła się akcja ph. „Widoczny, bardziej bezpieczny”, zorganizowana przez jednostkę terenową KRUS w Górze, Komendę Powiatową Policji w Górze oraz Państwową Inspekcję Pracy. Cała akcja objęta została honorowym patronatem Burmistrza Góry. Z tej okazji do szkoły przybyli wspaniali goście: Burmistrz Góry pani Irena Krzyszkiewicz, przedstawiciele KPP w Górze asp. szt. Jacek Gościniak oraz sierż. szt. Lidia Tarońt, przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy z Wrocławia p. Jacek Grygotowicz oraz Inspektor PT KRUS w Górze p. Natalia Kornicka. Po przywitaniu zebranych gości rozpoczęła się lekcja, którą poprowadziła p. Joanna Dec. Podczas lekcji uczniowie klasy 3 zaprezentowali piosenkę o znakach drogowych oraz wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Następnie asp. szt. Jacek Gościniak wygłosił pogadankę na temat odblasków i ich roli w zapewnieniu bezpieczeństwa pieszych, szczególnie poza terenem zabudowanym. Dzieci otrzymały także odblaskowe kamizelki ufundowane przez PT KRUS w Górze oraz certyfikaty bezpiecznego pieszego. Poza tym wręczone zostały przypinki Państwowej Inspekcji Pracy „Rosnę Bezpiecznie” oraz książeczki edukacyjne o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym. Na zakończenie dzieci wręczyły gościom oficjalne podziękowania za przybycie i wzięcie udziału w tej ważnej akcji. Burmistrz Góry również w swoim imieniu podziękowała za zorganizowanie tej akcji, przyczyniającej się do poprawy bezpieczeństwa szczególnie najmłodszych, Komendzie Powiatowej Policji w Górze, PT KRUS w Górze, Dyrektor Szkoły p. Danucie Paruch, p. Jackowi Grygotowiczowi z Państwowej Inspekcji Pracy, nauczycielkom prowadzącym lekcję p. Joannie Dec i p. Joannie Spieć, a także wszystkim najmłodszym.