Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2015/2016‎ > ‎

Tydzień przeciwko agresji - Międzynarodowy Dzień Tolerancji

opublikowane: 29 lut 2016, 11:34 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

20 listopada 2015r.

W dniach 16-20 IX 2015 r. odbył się w naszej szkole Tydzień przeciwko agresji i przemocy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji przypadającego na 16 XI uczniowie przypięte mięli błękitne kokardki jako symbol tolerancji, a wychowawcy przypomnieli im co to jest tolerancja. Na długiej przerwie uczniowie klas IV-VI układali puzzle z hasłami o tolerancji, z których zrobiona została gazetka ścienna. We wtorek uczniowie klas IV-VI mięli okazję uczestniczyć w warsztatach na temat zagrożeń jakie niesie za sobą używanie narkotyków, tytoniu czy alkoholu. Warsztaty poprowadziła pani psycholog Magdalena Tomaszczyk. Środa to dzień pod hasłem „Wulgaryzmom mówimy stop”. Uczniowie szkoły zrobili piękne plakaty z hasłami promującymi kulturalne wypowiadanie się. W czwartek w każdej klasie zostały przeprowadzone wybory najkulturalniejszego ucznia w klasie, któremu wręczone zostały medale. Piątek to rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji p. Magdalena Andrzejczak wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowała piękną gazetkę ścienną. Wszyscy uczniowie mięli także okazję obejrzeć krótki film o prawach dziecka przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Bełtowie. Film został nagrodzony w konkursie „Prawa dziecka oczami dziecka” zorganizowanym przez UNICEF i Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w lekcji, której tematem były oczywiście prawa dziecka.