Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2015/2016‎ > ‎

T-art Wrocław w Domu Kultury w Górze

opublikowane: 28 mar 2016, 12:14 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]
14 marca 2016r.
W grudniu uczniowie klas IV-VI po obejrzeniu spektaklu „Świat legend” zgodnie zdeklarowali się na wiosenną podróż w świat wyobraźni. 14 marca nadarzyła się taka okazja i wybraliśmy się do Domu Kultury w Górze na spotkanie z aktorami Wrocławskiego Teatru Muzycznego T-art. Obejrzeliśmy spektakl pt. „Rudzielec”, który był uwspółcześnioną adaptacją powieści Lucy Maud Montgomery pt. „ Ania z Zielonego Wzgórza”. Poznaliśmy perypetie rudej dziewczynki z domu dziecka, jej zmagania z okrutną często rzeczywistością oraz dążeniem do realizacji marzeń. Dynamiczna akcja, piękna scenografia i wzruszające piosenki przeniosły nas  w świat, gdzie spełnienie fantazji jest na wyciągnięcie ręki… Po duchowej uczcie udaliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej w Górze na zajęcia pn "Pocztówkowy zawrót głowy" przygotowane przez regionalistę pana Mirosława Żłobińskiego. Również nasze młodsze koleżanki i koledzy z klas I-III obejrzeli spektakl "Aladyn" wystawiony w Domu Kultury przez wrocławski T-art. Dzieciom przypadły do gustu piosenki połączone z choreografią oraz przesłanie spektaklu o tym, co w życiu każdego człowieka jest ważne, aby być szczęśliwym.