Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2015/2016‎ > ‎

Spektakl "Świat legend"

opublikowane: 29 lut 2016, 11:44 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

11 grudnia 2015r.

Spektakl pt: „Świat legend”, na który zostali zaproszeni uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami do MOK-u w Lesznie przez Wrocławski Teatr In-Art  składał się z czterech legend, a każda z nich została przedstawiona w innej technice teatralnej. Dowiedzieliśmy się o tym jak powstało państwo polskie, dlaczego myszy zjadły Popiela, dlaczego Poznań też ma swój hejnał i czy każdemu z nas grozi Madejowe łoże. W przedstawieniu wykorzystano różnorodne formy teatralne zaczynając od „żywego planu”, teatru cieni, poprzez sztukę lalkarską, a kończąc na maskach. Spektakl przepełniony był magią teatru, piękną scenografią, grą świateł i urzekał muzyką. Pełni niezapomnianych wrażeń udaliśmy się później do Galerii Nasze Leszno na małą przekąskę. W drodze powrotnej do szkoły zgodnie zdeklarowaliśmy się na wiosenną podróż  w świat wyobraźni.