Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2015/2016‎ > ‎

Obchody Dnia Drzewa

opublikowane: 29 lut 2016, 11:01 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

16 października 2015r.

Z okazji obchodów Dnia drzewa naszą szkołę odwiedziła dziś przedstawicielka Nadleśnictwa Góra Śląska - pani Barbara Chrystman-Kurzawa, która wygłosiła pogadankę na temat roli drzew w przyrodzie. Uczniowie klas 0-6 z wielkim zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek o lesie, zamieszkujących w nim zwierzętach oraz o tym, jak ważne i cenne są dla nas drzewa.  Pani leśniczy zapoznała także dzieci z charakterem pracy leśniczego. Dzieci dowiedziały się również o zagrożeniach dla ekosystemu  leśnego płynących ze strony nieodpowiedzialnej działalności człowieka oraz  o trudach życia zwierząt w okresie zimy. Na koniec nasz gość zaproponował dzieciom posadzenie kilku drzewek w pobliżu szkoły.