Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2015/2016‎ > ‎

"Jak nie czytam, jak czytam" - ogólnopolska akcja masowego czytania

opublikowane: 11 cze 2016, 14:02 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]
10 czerwca 2016r.
Dziś uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach lub poza nimi i  wspólnie czytali — każdy to, na co miał ochotę. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyli niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencieAkcja skierowana była przede wszystkim do uczniów, ale udział mogli wziąć w niej wszyscy zainteresowani. Organizatorem przedsięwzięcia był Miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Według badań 63 % Polaków nie czyta książek - starzy nie czytają, to w młodych nadzieja! Promujemy modę na czytanie, bo czytanie jest super, co głosiły plakaty przygotowane przez uczniów klasy 6 pod kierunkiem bibliotekarki p. Mirosławy Rutkowskiej. Wszyscy świetnie bawiliśmy się razem czytając to, co lubimy, mało tego, czytaniem można i należy się chwalić. Zachęcamy do zajrzenia do poniższej galerii, aby zobaczyć szczęśliwych zaczytanych!

Akcja w szkole - Jak nie czytam, jak czytam!