Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2015/2016‎ > ‎

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

opublikowane: 20 lut 2016, 07:40 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

"To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu,

ale właśnie jest tym, co nadaje znaczenie twojemu życiu" A. Schweitzer

Nadszedł dzień, kiedy po dwóch miesiącach letniego wypoczynku zabrzmiał pierwszy raz dzwonek szkolny. Tym razem dzień ten miał niezwykłe znaczenie nie tylko z powodu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, ale przede wszystkim z powodu Gminnej Inauguracji roku szkolnego 2015/2016 oraz 70 - lecia istnienia szkoły w Glince. Oprawa oficjalna i artystyczna tego dnia została przygotowana przez Dyrektora, Grono Pedagogiczne i Pracowników Administracji oraz chętnych rodziców. Przybyło wielu znakomitych gości, którzy uświetnili tę uroczystość, a mianowicie Burmistrz Góry pani Irena Krzyszkiewicz, Starosta powiatu górowskiego pan Piotr Wołowicz, Zastępca Burmistrza Góry Andrzej Rogala, Sekretarz Miasta i Gminy Góra Tadeusz Otto, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Góry Zygmunt Iciek wraz z Radnymi, Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Henryk Adamus wraz z Kombatantami, księża: ks. Jarosław Grabarek, ks. Stanisław Orłowski oraz ks. Arkadiusz Wysokiński. Na uroczystość przybyli również delegaci z 69. Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota”, dyrektorzy szkół, placówek oświatowych, zakładów pracy, przedsiębiorcy, naczelnicy wydziałów górowskiego Urzędu Miasta i Gminy, emerytowani nauczyciele, dyrektorzy szkoły w Glince oraz obecna kadra pedagogiczna wraz z uczniami. Po części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandarów rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły pod kierunkiem pani Mirosławy Rutkowskiej, pani Joanny Dec i pana Mariusza Gustawa. Występy uczniów poruszały zarówno temat jubileuszu szkoły, jak i 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W drugiej części pojawiły się skecze na temat życia w szkole, które rozbawiły zebranych na uroczystości gości. Oprawą występów była biało - czerwona dekoracja przygotowana przez panią Katarzynę Stecką. Po zakończeniu występów wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek oraz zwiedzanie wystawy ukazującej historię szkoły. Można było podziwiać archiwalne zdjęcia oraz kroniki szkolne np. z roku 1945 czy z lat 70-ych ubiegłego wieku. Była również okazja do wpisania się do jubileuszowej księgi pamiątkowej.