Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2015/2016‎ > ‎

Choinka nadziei - akcja uczniów klasy 6

opublikowane: 29 lut 2016, 11:50 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

21 grudnia 2015r.

Święta Bożego Narodzenia to czas oczekiwania, radości i nadziei, to również czas, kiedy myślimy o niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym uwagi i wsparcia – ludziom starszym i samotnym. Mając to na uwadze uczniowie klasy 6 pod opieką p. W. Szczepaniak, M. Rutkowskiej oraz p. M. Gustawa postanowili zaangażować się w Akcję „Choinka nadziei” organizowaną przez Fundację Ekologiczną "Arka". Propozycja przedstawienia sztuki teatralnej pt.” Kłóciły się drzewa” w Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem pana dyrektora Piotra Grochowiaka. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Góra Śląska otrzymaliśmy piękne i pachnące świętami gałązki drzew iglastych, z których przygotowaliśmy stroik świąteczny. Przedstawienie oraz kolęda w wykonaniu uczniów wzruszyły przybyłych pensjonariuszy, wyczarowały rodzinną i domową atmosferę. Były łzy wzruszenia i słowa wdzięczności. Na koniec artyści zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników Domu Pomocy Społecznej. „Choinki Nadziei” to akcja, która nie tylko daje nadzieję pensjonariuszom, lecz także uczy naszych wychowanków empatii i wrażliwości. W przyszłym roku z przyjemnością weźmiemy w niej udział!