Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2015/2016‎ > ‎

Akademia z okazji 225. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

opublikowane: 30 kwi 2016, 10:46 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]
29 kwietnia 2016r.

Uczniowie klasy VI wraz z p. Joanną Dec zaprosili społeczność uczniowską na akademię z okazji 225. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tym razem miała ona charakter prezentacji multimedialnej o historii pierwszej w Europie konstytucji, przeplatanej piosenkami o tematyce patriotycznej, które z uczniami opracował p. Mariusz Gustaw.  Była to ciekawa wędrówka w przeszłość, która powinna zapaść w pamięci uczestnikom akademii na dłużej. Kontynuacją świętowania tej doniosłej rocznicy będzie udział pocztu sztandarowego wraz z delegacją nauczycieli w składaniu kwiatów pod pomnikiem Wolności w Górze oraz we Mszy Świętej za Ojczyznę w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Katarzyny dnia 3 maja.