Archiwum‎ > ‎

Rok szkolny 2015/2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

opublikowane: 25 cze 2016, 14:05 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

24 czerwca 2016r.

"Pożegnania nadszedł czas"
Kolejny rok szkolny odszedł do historii naszej szkoły. Wspaniała i wzruszająca uroczystość, która dostarczyła wielu emocji uczniom, nauczycielom i rodzicom oraz zaproszonym gościom. Dyrektor szkoły p. Danuta Paruch podsumowała pracę i osiągnięcia uczniów, wręczyła nagrody i listy gratulacyjne rodzicom. Pani dyrektor podziękowała za pracę odchodzącym pracownikom szkoły: p. Joannie Spieć, p. Marii Kubieniec oraz p. Justynie Tyrcz. Następnie uczniowie klasy 6 pożegnali się ze szkołą pięknym występem artystycznym. Ostatnim elementem uroczystości było pożegnanie klasy 6 przez klasę 5. Część artystyczną przygotowali p. Mariusz Gustaw, p. Elżbieta Żełobowska - Żłobińska oraz p. Mirosława Rutkowska. Taniec klasy 6 przygotowała p. Maria Kubieniec, a dekorację p. Magdalena Andrzejczak. Po spotkaniu uczniów z wychowawcami w klasach zaczęły się upragnione wakacje!

Bezpieczne wakacje - spotkanie ze strażnikiem miejskim

opublikowane: 20 cze 2016, 14:12 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

20 czerwca 2016r.

Na zaproszenie pedagoga p. Joanny Spieć gościliśmy dziś strażnika Straży Miejskiej w Górze - aplikanta Andrzeja Wałęgę. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku. Uczniowie mogli wykazać się w trakcie spotkania wiedzą na temat bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Nasz prelegent był ogólnie zadowolony z poziomu wiedzy uczniów, a na koniec spotkania wręczył im kolorowanki związane z tematyką spotkania.

Jabłka do odbioru w szkole

opublikowane: 17 cze 2016, 13:47 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

17 czerwca 2016r,

Informujemy, że od poniedziałku 20 czerwca wydawane będą kolejny raz jabłka w szkole dla wszystkich chętnych, którzy zgłoszą się do sekretariatu szkoły. Informacji udziela pedagog szkolny p. Joanna Spieć. 

Wycieczka klasy III do Boszkowa - Kraina Smaków

opublikowane: 16 cze 2016, 10:06 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

15 czerwca 2016r.

Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią p. Joanną Dec i p. Joanną Spieć oraz rodzicami wybrali się na ostatnią wspólną wycieczkę do Boszkowa. Odwiedzili Krainę smaków, gdzie uczestniczyli w imprezie edukacyjno - muzycznej. Dzieci brały udział w warsztatach kulinarnych, poznawały tajniki produkcji pizzy, od mieszania ciasta poprzez formowanie i dobieranie składników do gotowego produktu w postaci upieczonej pizzy. Dzieci zamieniły się w kucharzy, otrzymały czepki, fartuchy i wałki do ciasta, własnoręcznie formowały ciasto i wybierały składniki, które mają znajdować się na ich pizzy. Ponadto komponowały desery lodowe dobierając ulubione dodatki. Przerywnikami były tańce i zabawy przy muzyce oraz szaleństwo w małpim gaju. Na koniec dzieciaki otrzymały dyplomy uczestnictwa w warsztatach. Następnym punktem wycieczki była zabawa i odpoczynek na brzegu jeziora dzięki sprzyjającej pogodzie. Wszyscy zadowoleni i zrelaksowani wrócili do szkoły.  

Lekcja chemii nr 3 w klasie 3

opublikowane: 11 cze 2016, 14:19 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

10 czerwca 2016r.
Uczniowie klasy 3 kolejny raz wzięli udział w lekcji chemii pod kierunkiem p. Beaty Pawlak. Zachwytom i zabawie nie było końca, a własnoręcznie wykonywane doświadczenia wywoływały jak zwykle duże wrażenie. Oczywiście chęć udziału w kolejnych zajęciach wypłynęła bardzo spontanicznie, być może dzięki nim zakiełkowały w uczniach jakieś nowe pasje i zainteresowania. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy Młodego Geniusza, a wychowawczyni klasy 3 p. Joanna Dec serdecznie podziękowała p. Beacie za współpracę w kończącym się roku szkolnym.

"Jak nie czytam, jak czytam" - ogólnopolska akcja masowego czytania

opublikowane: 11 cze 2016, 14:02 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

10 czerwca 2016r.
Dziś uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach lub poza nimi i  wspólnie czytali — każdy to, na co miał ochotę. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyli niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencieAkcja skierowana była przede wszystkim do uczniów, ale udział mogli wziąć w niej wszyscy zainteresowani. Organizatorem przedsięwzięcia był Miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Według badań 63 % Polaków nie czyta książek - starzy nie czytają, to w młodych nadzieja! Promujemy modę na czytanie, bo czytanie jest super, co głosiły plakaty przygotowane przez uczniów klasy 6 pod kierunkiem bibliotekarki p. Mirosławy Rutkowskiej. Wszyscy świetnie bawiliśmy się razem czytając to, co lubimy, mało tego, czytaniem można i należy się chwalić. Zachęcamy do zajrzenia do poniższej galerii, aby zobaczyć szczęśliwych zaczytanych!

Akcja w szkole - Jak nie czytam, jak czytam!

Teatrzyk Małego Widza

opublikowane: 8 cze 2016, 13:45 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

8 czerwca 2016r.

Dziś gościliśmy w szkole Teatrzyk Małego Widza z przedstawieniem pacynkowym na temat czarodziejskich słów typu: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry. Zwierzątka - pacynki uczyły widownię dziecięcą jak należy na co dzień kulturalnie zachowywać się w różnych sytuacjach. Spektakl był współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. 

Inscenizacja wiersza "Rzepka" Juliana Tuwima

opublikowane: 8 cze 2016, 13:19 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

6 czerwca 2016r.
Czerwiec to czas podsumowań w szkole, tak więc dziś nastąpiło podsumowanie Programu Rządowego "Książki naszych marzeń". Bibliotekarka p. Mirosława Rutkowska wraz z klasą 6 przygotowała inscenizację wiersza z jednej z książek, które otrzymaliśmy w ramach realizacji ww. programu. "Rzepka" okazała się strzałem w dziesiątkę. Świetna oprawa muzyczna w wykonaniu jak zwykle profesjonalnego p. Mariusza Gustawa oraz pomysłowe dekoracje wykonane przez p. Katarzynę Stecką dopełniły wspaniałą grę aktorską naszych uczniów. Występ przypadł do gustu nie tylko uczniom i przedszkolakom, ale także rodzicom podczas zebrania, które tego dnia odbyło się w szkole. Gratulujemy pomysłu i wykonania!

Obchody Dnia Dziecka i Święta Sportu Szkolnego

opublikowane: 1 cze 2016, 12:51 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

Z okazji Dnia Dziecka życzymy:
Deszczu (słodyczy),
Burzy (oklasków),
Paska (na świadectwie).

1 czerwca 2016r.

Mimo niesprzyjającej aury zaplanowane na dziś obchody święta Dnia Dziecka  uczciliśmy uroczyście łącząc je ze Świętem Sportu Szkolnego i Festiwalem Zdrowia. Nad przebiegiem imprezy czuwał p. Mariusz Gustaw, ale wszyscy pedagodzy i przedstawiciele Rady Rodziców spisali się wspaniale, także dzień przebiegł sprawnie i bez zakłóceń. Gościliśmy przedstawicieli górowskiej policji, pana radnego Zbigniewa Przybylskiego, panią sołtys Monikę Remiszewską, panie z Sanepidu i z AA ze stoiskiem promującym zdrowy styl życia. Mamy porobiły smaczne kanapki, upiekły pyszne ciasta i przygotowały sałatki owocowe, na deser były lody ufundowane przez pana radnego Zbigniewa Przybylskiego oraz kukurydza dzięki uprzejmości p. Krystyny Podgórskiej. Każdy uczeń brał udział w pięciu konkurencjach sportowych zbierając punkty za swoje wyniki, które wyłonią zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych klas I - III i klas IV - VI. Wszystkim przyjaciołom szkoły, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie tego dnia lub jego uświetnienie serdecznie dziękujemy, także sponsorowi nagród dla uczniów - PKO Bank Polski S.A. Oddział 1 w Górze za zrozumienie i otwartość na współpracę. 
Piękne święto i wspaniale przeżyty dzień, pełen pozytywnych emocji, który na pewno będzie mile wspominanym dniem spędzonym w szkole.

Zebranie rodziców - KOMUNIKAT

opublikowane: 31 maj 2016, 11:17 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 17 wrz 2017, 02:54 ]

31 maja 2016r.
Dnia 6 czerwca 2016r. o godzinie 16.30 odbędzie się ostatnie w tym roku szkolnym zebranie rodziców. Pierwsza część to zebranie ogólne w sali gimnastycznej, a następna to spotkanie w klasach z wychowawcami. W celu uzyskania informacji o uczniach zagrożonych drugorocznością prosimy rodziców o liczną frekwencję. 

1-10 of 91