Aktualności‎ > ‎

Zajęcia terenowe w Nadleśnictwie "Karczma Borowa"

opublikowane: 17 paź 2018, 04:09 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 17 paź 2018, 04:24 ]
17 października 2018 r.
Widzieć, słyszeć, dotykać, powąchać - zmysły, które pozwalają poznawać i zapamiętać
dziecku najlepiej otaczający świat. Stąd też nasze pierwszaki i uczniowie klasy III wyjechały na zajęcia terenowe do Nadleśnictwa "Karczma Borowa" w Lesznie. Zajęcia zaczęły się w sali edukacyjnej, które poprowadził znany już nam z wizyty w szkole leśnik p. Jan Marecki. Były to różne ciekawostki przyrodnicze i zagadki, które uzupełniały eksponaty w sali wzbudzające duże zainteresowanie uczestników. Atrakcją niemałą okazało się ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek na kijach. Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w mini zoo, w którym obserwowaliśmy mieszkające tam zwierzęta dzikie i udomowione. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, gdzie podsumowaniem był krótki spacer aleją drzew i karty pracy utrwalające wiedzę na temat budowy lasu oraz rozróżniania drzewa i krzewu.