Aktualności‎ > ‎

Zajęcia terenowe klasy III - ogród jesienią

opublikowane: 20 wrz 2018, 09:37 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 20 wrz 2018, 09:38 ]
20 września 2018 r.
Wspaniała letnia pogoda sprzyjała dzisiejszym zajęciom terenowym klasy III. Wybraliśmy się do pobliskiego ogrodu na zaproszenie p. Marii Nowak, w poszukiwaniu śladów jesieni inicjując realizację innowacji pedagogicznej „Zielona pracownia”. Tematem zajęć było: Jesień w ogrodzie - przygotowanie do okresu zimowego. Uczniowie podziwiali rośliny ogrodowe w jesiennej odsłonie, poznawali sposoby przechowywania plonów, a także obserwowali sprzymierzeńców i szkodniki ogrodników, utrwalali wiadomości na temat budowy krzewu i drzew, budowy owada na przykładzie mrówki oraz przypominali sobie etapy rozwoju rośliny od nasionka do rośliny dojrzałej. Z dużym zaangażowaniem obserwowali przez lupy pracowite mrówki, które uwijały się chcąc zdążyć przed zimowym snem. Każdy mógł z bliska zobaczyć jak tętni życiem ogród i „co w trawie piszczy”. Działanie na wszystkie zmysły na pewno pozwoliło uczniom wiele zapamiętać z tych zajęć, co sprawdziliśmy po powrocie do szkoły podczas lekcji przyrody. Zajęcia przygotowały p. Joanna Dec i p. Weronika Szczepaniak.