Aktualności‎ > ‎

Międzynarodowy Dzień Drzewa

opublikowane: 16 paź 2018, 09:25 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 16 paź 2018, 09:26 ]
16 października 2018 r.
W środę 10 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Drzewa. Uczniowie klasy I i III mieli okazję świętować w poniedziałek. Z panią Weroniką Szczepaniak i panią Anią Grzelczak najmłodsi uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek o drzewach. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody, poznały etapy wzrostu drzewa, dowiedziały się co lubią drzewa, a czego nie, rozwiązywały zagadki. Nawet tak trudne terminy jak fotosynteza i chlorofil nie były straszne. Przeprowadziliśmy doświadczenie i już wiadomo jakie kolory chowają liście. Nawet, rozpoznawanie liści drzew nie okazało się wcale trudne. Jednak najprzyjemniejsza okazała się część, w której każdy uczeń mógł skosztować darów drzew. Najbardziej smakował syrop klonowy.