Aktualności


NOWA STRONA WWW ZESPOŁU!!!

opublikowane: 13 lis 2018, 11:53 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 14 lis 2018, 10:27 ]

ZAPRASZAMY NA NOWĄ ODSŁONĘ SZKOLNEJ WITRYNY WWW:

https://zspipglinka.wixsite.com/glinka

Zajęcia terenowe w Nadleśnictwie "Karczma Borowa"

opublikowane: 17 paź 2018, 04:09 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 17 paź 2018, 04:24 ]

17 października 2018 r.
Widzieć, słyszeć, dotykać, powąchać - zmysły, które pozwalają poznawać i zapamiętać 
dziecku najlepiej otaczający świat. Stąd też nasze pierwszaki i uczniowie klasy III wyjechały na zajęcia terenowe do Nadleśnictwa "Karczma Borowa" w Lesznie. Zajęcia zaczęły się w sali edukacyjnej, które poprowadził znany już nam z wizyty w szkole leśnik p. Jan Marecki. Były to różne ciekawostki przyrodnicze i zagadki, które uzupełniały eksponaty w sali wzbudzające duże zainteresowanie uczestników. Atrakcją niemałą okazało się ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek na kijach. Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w mini zoo, w którym obserwowaliśmy mieszkające tam zwierzęta dzikie i udomowione. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, gdzie podsumowaniem był krótki spacer aleją drzew i karty pracy utrwalające wiedzę na temat budowy lasu oraz rozróżniania drzewa i krzewu.

Pomoc schronisku zwierząt w Henrykowie

opublikowane: 16 paź 2018, 09:45 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 16 paź 2018, 09:45 ]


Od 15 października ruszyła w naszej szkole akcja zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska w Henrykowie.
Przekazać można następujące rzeczy:
- karma mokra dla psów i kotów (puszki, saszetki)
- obroże, smycze
- zabawki (gumowe lub materiałowe) dla psów i kotów
- akcesoria pielęgnacyjne, np. szczotki, grzebienie.
- koce i ręczniki.
Takie rzeczy jak obroże, zabawki, itp. nie muszą być nowe. Mogą być używane, ale w stanie możliwym do dalszego użytku.
Karmę i pozostałe rzeczy proszę przynosić do p. Patrycji Ratajczak do sali 19 (Pracowania językowa).
Za wszystkie dary bardzo dziękujemy.

Międzynarodowy Dzień Drzewa

opublikowane: 16 paź 2018, 09:25 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 16 paź 2018, 09:26 ]

16 października 2018 r.
W środę 10 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Drzewa. Uczniowie klasy I i III mieli okazję świętować w poniedziałek. Z panią Weroniką Szczepaniak i panią Anią Grzelczak najmłodsi uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek o drzewach. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody, poznały etapy wzrostu drzewa, dowiedziały się co lubią drzewa, a czego nie, rozwiązywały zagadki. Nawet tak trudne terminy jak fotosynteza i chlorofil nie były straszne. Przeprowadziliśmy doświadczenie i już wiadomo jakie kolory chowają liście. Nawet, rozpoznawanie liści drzew nie okazało się wcale trudne. Jednak najprzyjemniejsza okazała się część, w której każdy uczeń mógł skosztować darów drzew. Najbardziej smakował syrop klonowy.

Dzień Edukacji Narodowej

opublikowane: 13 paź 2018, 13:21 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 13 paź 2018, 13:21 ]

12 października 2018 r.

W dniu 12 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej, pochylając się nad istotą zawodu nauczycielskiego oraz oddając szacunek dla wszystkich pracowników polskiej oświaty. Uroczystość szczególna, gdyż gościliśmy przyjaciół naszej szkoły: ks. prałata Jarosława Grabarka, Radnego Rady Miejskiej Góry p. Zbigniewa Przybylskiego, emerytowaną nauczycielkę p. Danutę Leszkiewicz oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Wyjątkowych emocji dostarczyli nam uczniowie klasy pierwszej, którzy dzisiaj za sprawą ślubowania stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Ślubowanie Pierwszaków było bardzo wzniosłą i wzruszającą chwilą, a ich występ artystyczny trafił do serc wszystkich obecnych. Występ artystyczny przygotowała również klasa VII pod kierunkiem p. Mirosławy Rutkowskiej oraz p. Mariusza Gustawa ukazując szkolne realia w sposób humorystyczny. Podczas apelu wręczone zostały również nagrody za udział w konkursach szkolnych : "Zielona Pracownia" oraz " Dzień Bezpiecznego Komputera". Przepiękne nagrody oraz upominki dla Pierwszaków w całości ufundowała Rada Rodziców, za co z całego serca dziękujemy.
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

TYDZIEŃ KSIĄŻEK ZAKAZANYCH

opublikowane: 13 paź 2018, 13:11 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 13 paź 2018, 13:12 ]

5 października 2018 r. 

W ostatnim tygodniu września obchodziliśmy w szkole Tydzień Książek Zakazanych. Akcja ta, obchodzona na całym świecie od 1982 r., wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych - Banned Books Week - i jest związana z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. Nasza biblioteka przypomniała uczniom o literaturze, która była zakazywana, wycofywana lub po prostu kontrowersyjna. „Problematyczne” książki wpisywane były na „indeksy” z powodów politycznych, społecznych, obyczajowych czy też religijnych. Akcja nie tylko porusza problematykę wolności słowa, ale również ma na celu wzrost czytelnictwa oraz zainteresowanie młodego czytelnika historią. Dzięki wystawie tematycznej, przygotowanej przez panią Annę Lewczuk, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym jest cenzura i jakie książki były w przeszłości zakazane. Okazało się, że tak lubiane powieści, jak „Przygody Tomka Sawyera, „Chata wuja Toma”, czy chociażby „Czerwony Kapturek”były niegdyś książkami ocenzurowanymi. Dziś większość z tych pozycji jest dostępna dla czytelników. Zapraszamy do biblioteki!

Mistrz Głośnego Czytania

opublikowane: 9 paź 2018, 08:52 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 9 paź 2018, 08:53 ]

5 października 2018 r.
W nawiązaniu do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, 5 października, w naszej szkole został zorganizowany konkurs, w którym wyłoniony został Mistrz Głośnego Czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VIII. Wcześniejsze preselekcje wyłoniły po trzy osoby z każdej klasy. W sumie o ten zaszczytny tytuł walczyło piętnaścioro uczniów. Uczniowie otrzymali do przeczytania fragmenty ulubionych powieści, w tym „Pinokio”, „ Ania z Zielonego Wzgórza”, „Opowieść wigilijną”, „Magiczne drzewo”, czy „Stowarzyszenie umarłych poetów”. Jury w składzie: Mirosława Rutkowska, nauczycielka języka polskiego oraz Anna Lewczuk, nauczyciel bibliotekarz, oceniało przede wszystkim technikę oraz tempo czytania, a także odpowiednie zastosowanie znaków interpunkcyjnych czy też intonację głosową. Uczestnicy doskonale poradzili sobie z tym wcale niełatwym zadaniem. Jury zgodnie i bezsprzecznie wyłoniło zwycięzcę. Mistrzem Głośnego Czytania został Jeremiasz Witko, uczeń klasy VIII. Jeremiaszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! A pozostałym uczniom życzymy wytrwałości w codziennym treningu głośnego czytania.

Konkurs fotograficzny "Cztery pory roku"

opublikowane: 1 paź 2018, 12:15 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 1 paź 2018, 12:15 ]

1 października 2018 r.

Regulamin Konkursu Fotograficznego 
„Cztery Pory Roku”
Obraz może zawierać: drzewo, niebo, na zewnątrz, przyroda i woda
1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Glince
2. Celem konkursu fotograficznego jest:
- prezentacja najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych miejsc Glinki w różnych porach roku
- poszerzenie świadomości i wiedzy na temat Glinki
- zaktywizowanie uczniów pasjonujących się fotografią
3. Przedmiotem konkursu są zdjęcia promujące miejscowość Glinka o tematyce przyrodniczej w 4 kategoriach : jesień, zima, wiosna , lato.
4. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie 2 zdjęcia w każdej z kategorii. Do konkursu nie mogą być zgłaszane zdjęcia biorące udział w innych konkursach
5. Technika wykonania zdjęć dowolna. Dozwolone jest edytowanie zdjęć, mające na celu wydobycie jego znaczenia (np. kadrowanie, kontrast, nasycenie barw). Fotomontaż jest zabroniony. Zdjęcia nie powinny być podklejane.
6. Prace powinny mieć formę odbitek, wysokiej jakości wydruków o rozmiarze od ok. 18x24 cm oraz formę elektroniczną na zewnętrznych nośnikach danych (CD, DVD). Na odwrocie każdej fotografii należy zamieścić jej tytuł, imię i nazwisko autora.
7. Do zdjęć należy załączyć krótki opis zdjęcia (co przedstawia) i miejsce jego wykonania.
8. Oceny nadesłanych prac dokona Jury powołane przez organizatora konkursu.
9. W konkursie przyznane zostanie pierwsze miejsce w każdej kategorii. W szczególnych przypadkach Jury może zdecydować o innej liczbie lub odmiennym rozdziale miejsc i nagród w konkursie. Jury może także wyróżnić dowolną liczbę prac.
10. Terminy oddawania / przesyłania prac:
Jesień – do 22 grudnia 2018r.
Zima – do 20 marca 2019r.
Wiosna – do 24 maja 2019r.
Lato – do 14 czerwca 2019r.
Prace prosimy przesyłać na adres mailowy : zspipglinka@poczta.onet.pl

Dzień Chłopaka

opublikowane: 1 paź 2018, 07:11 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 2 paź 2018, 11:45 ]

1 października 2018 r.
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, 
witamy serdecznie chłopaka każdego. 
Dzisiaj święto Wasze, 
dzień prezentów, życzeń, 
innych przyjemności 
już nawet nie zliczę!
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu szkolnym. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Z tej okazji w grupach przedszkolnych, w klasach I - III oraz kl. IV - V dziewczynki zaśpiewały kolegom uroczyste "Sto lat", wręczały chłopcom upominki i złożyły życzenia. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla naszych chłopaków.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

opublikowane: 29 wrz 2018, 12:20 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 29 wrz 2018, 12:28 ]

28 września 2018 r.
Dzisiaj obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Odnosi się on do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, i przypada zawsze na 29 września. To zaczytane święto stało się znakomitą okazją do tego, by spotkać się z uczniami oraz z przedszkolakami i porozmawiać o zaletach czytania książek. Gościem tego wyjątkowego dnia była Pani Dyrektor Katarzyna Wiśniewska, która przeczytała dzieciom słynną na całym świecie historię o pajacyku, któremu wydłużał się nos zawsze wtedy, gdy kłamał. Uczniowie klasy I oraz III z zaciekawieniem wysłuchali przygód Pinokia, a także podzielili się swoją wiedzą z zakresu czytelnictwa. Okazuje się bowiem, że nasi uczniowie doskonale wiedzą, iż systematyczne czytanie wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, a przede wszystkim pozwala ciekawie i pożytecznie wykorzystać wolny czas. Niespodzianek w tym dniu było jednak więcej. Nauczyciel bibliotekarz, Pani Anna Lewczuk wraz z uczniem klasy VII, Konradem Kowalskim, przeczytali dzieciom bajeczkę o kucharzu Pepo. Śmiechu było co niemiara. Na koniec kucharz poczęstował wszystkich słodkim upominkiem wprost ze swojego garnka. W tym wyjątkowym dniu także przedszkolaki mieli swoją czytelniczą ucztę. Do grona osób czytających włączyli się także rodzice, w tym Pani Gracjana, mama Alanka. Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas, który z pewnością zaowocuje wzmożonym zaciekawieniem literaturą dziecięcą, a rodziców zachęcamy do wspólnego czytania wraz ze swoimi pociechami przez cały rok.

1-10 of 23